Symbolika akademii

Kancelaria Rektora, gdzie załatwiane są sprawy związane z Akademią a także przyjmowani nowi studenci.
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:56

Medale Pamiatkowe

Symbolika akademii

Post autor: Vilarte »

Tak właściwie, co wyraża herb akademii? Nie widzę żadnych informacji na ten temat.
Może w ramach próby jej rozruszania ogłosić konkurs na projekt nowych symboli uczelni?
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1481
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Symbolika akademii

Post autor: Norbert de Catalan »

W sumie dobre pytanie... Chyba się wzorowałem na którejś z hiszpańskich Królewskich Akademii albo próbowałem odwzorować herb z z przed "zawieszenia" państwowości. Co do konkursu to możemy takowy ogłosić ale wymagający jestem w kwestii pliku źródłowego :lol:
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 226
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Symbolika akademii

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Obecny herb akademii jest taki sam jak symbol Real Academia Española. Konkurs będzie ciekawym pomysłem żeby ożywić trochę tę instytucję. Może z czasem zagoszczą w niej jacyś uczeni z ciekawymi wykładami. :)
/-/Doña Adelaide Maria de las Mercedes Teresa Isabella Eleonora
de Todos los Santos von Hohenburg de domo de Sousa della Acri
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1481
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Symbolika akademii

Post autor: Norbert de Catalan »

Adelaide von Hohenburg pisze: 13 mar 2024, 6:40 Obecny herb akademii jest taki sam jak symbol Real Academia Española. Konkurs będzie ciekawym pomysłem żeby ożywić trochę tę instytucję. Może z czasem zagoszczą w niej jacyś uczeni z ciekawymi wykładami. :)
W sumie mam pewien koncept aby w ramach Akademii reaktywować Uniwersytet Walencji - kwestia stworzenia tylko oferty edukacyjnej bo kiedyś to głównie duchownych szkolił i jednego prawnika :lol:
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 226
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Symbolika akademii

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Można zacząć nauczać historii (narazie współczesnej) i kultury Skarlandu. Może też udało by się dodać język wschodnioskarlandzki do oferty nauczania. Szczerze mówiąc możemy dodać to co chcemy. (Handel tytułami naukowymi też wchodzi w grę :twisted: :lol:)
/-/Doña Adelaide Maria de las Mercedes Teresa Isabella Eleonora
de Todos los Santos von Hohenburg de domo de Sousa della Acri
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:56

Medale Pamiatkowe

Re: Symbolika akademii

Post autor: Vilarte »

Ok, bo ten herb to dosłownie...płonący garnek :D Nie wiem czym się kierował autor realowego pierwowzoru.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 226
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Symbolika akademii

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Vilarte pisze: 13 mar 2024, 21:41 Ok, bo ten herb to dosłownie...płonący garnek :D Nie wiem czym się kierował autor realowego pierwowzoru.
Dla jednych garnek, dla drugich cylinder... Mi nie przypomina nic. Może autor miał w tym jakieś ukryte przesłanie. Według niego jest to tygiel.
/-/Doña Adelaide Maria de las Mercedes Teresa Isabella Eleonora
de Todos los Santos von Hohenburg de domo de Sousa della Acri
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 141
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Symbolika akademii

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Pełna zgoda. Warto opracować nową identyfikację wizualną Królewskiej Akademii Skarlandu. W zeszłym roku zreformowałem funkcjonowanie KAS w oparciu o istniejące fora dyskusyjne. W odpowiedzi do @Adelaide von Hohenburg utworzyłem fora dwóch Instytutów: Geodezji i Kartografii oraz Historii i Kultury. Uważam, że powinniśmy w tym obrębie działać i przygotowywać programy oraz opracowania. Dodatkowo utworzyłem dwa Wydziały: Nauk Humanistycznych oraz Społecznych i Wojskowy. Tak, abyśmy mogli oferować mieszkańcom i obywatelom dwie ścieżki zdobywania wykształcenia. Wspomniana historia (nowożytna), kultura czy język wschodnioskarlandzki powinny być składowymi programu nauczania na wymienionych wcześniej przeze mnie Wydziałach. Kwestią jest tylko ustalenie kierunków studiów.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 226
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Symbolika akademii

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Myślę, że wspólnymi siłami coś uda nam się stworzyć. Oprócz własnego programu moglibyśmy również zapraszać zagranicznych wykładowców bądź organizować dyskusje na wzór tych, które swego czasu miały miejsce w Bialenii. Jednak to już chyba w dalszej przyszłości. Jeśli będzie potrzeba to z chęcią pomogę w tworzeniu.
/-/Doña Adelaide Maria de las Mercedes Teresa Isabella Eleonora
de Todos los Santos von Hohenburg de domo de Sousa della Acri
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 141
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Symbolika akademii

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Adelaide von Hohenburg pisze: 10 maja 2024, 17:40 Myślę, że wspólnymi siłami coś uda nam się stworzyć. Oprócz własnego programu moglibyśmy również zapraszać zagranicznych wykładowców bądź organizować dyskusje na wzór tych, które swego czasu miały miejsce w Bialenii. Jednak to już chyba w dalszej przyszłości. Jeśli będzie potrzeba to z chęcią pomogę w tworzeniu.
@Adelaide von Hohenburg bardzo mnie cieszy takie podejście. Wspólnie, choć na początek w małym gronie lecz opierając się na wzajemnym zaufaniu z szacunkiem iż Królestwo Skarlandu liczy sobie wiele lat możemy stworzyć ciekawą mikronację, którą będziemy każdego dnia i tygodnia rozwijać o nowe inicjatywy. @Adelaide von Hohenburg liczymy na pomoc w rozwoju edukacji, nauki w Skarlandzie.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kancelaria Królewskiej Akademii Skarlandu”