Aktualności:

Rejestracja wy??czona. Pa?stwo Skarlandzkie w dniu 8 marca 2017 roku zako?czy?o swe istnienie, dzi?kujemy za wsp?lnie sp?dzony czas.

Menu główne

Po?egnanie

Zaczęty przez Don Cosme Pedro de M?dici, Czwartek, 24 Lis 2016, 11:47:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Don Cosme Pedro de M?dici

Odchodz?, poniewa? dostrzegam tak? potrzeb?. Robi? to dla swojego dobra i Waszego. Co do Jego Kr?lewskiej Mo?ci, c?? konflikt by? i wci?? jest, ale ja z niego rezygnuj?. ?ycz? powodzenia szczerze.

Warto o siebie walczy?.
Don Cosme Pedro de M?dici

Ksi??? Monderii i Saragossy
Sekretarz ds. Wojny
Rektor Akademii Kr?lewskiej w Toledo

Carlos de M?dici

Nie powiem - p?aka? nie b?d?. A tak w og?le - szanowny zauwa?y?, ?e by?a zmiana Kr?la w mi?dzyczasie? Bo nie wiem nic o tym, ?eby?cie mieli jaki? konflikt z JKM Norbertem, a wyra?nie piszecie o kr?lu...

Felipe Miguel de Guzm?n

Ja tak?e spostrzeg?em do?? p??no fakt, ?e mamy nowego kr?la i by?em bardzo zdziwiony bo wedle prawa kr?lem powinien zosta? kolejny cz?onek Rodu Medycejsko-Katalo?skiego. Przynajmniej tak m?wi konstytucja.
Cytat
Art. 16.
1. Korona Kr?lewska jest dziedziczna w obr?bie Rodu Medycejsko-Katalo?skiego.
2. Kr?l wyznacza swojego nast?pc? za ?ycia.
3. W przypadku niedochowania procedury opisanej w ust. 2 niniejszego artyku?u w?adza kr?lewska przechodzi na najstarszego potomka Kr?la.

Czyli w?adc? powinna zosta? c?rka kr?lowej Eleonory, infantka Sofia Eleonora, kt?ra niestety  jest nieaktywna, a kolejnym sukcesorem jest infant Kosma, ksi??? Saragossy.
/-/Don Felipe Miguel de Guzm?n SJ,
hrabia Badajoz


Norbert I Catalan

Cytat: Don Cosme Pedro de M?dici w Czwartek, 24 Lis 2016, 11:47:17
Odchodz?, poniewa? dostrzegam tak? potrzeb?. Robi? to dla swojego dobra i Waszego. Co do Jego Kr?lewskiej Mo?ci, c?? konflikt by? i wci?? jest, ale ja z niego rezygnuj?. ?ycz? powodzenia szczerze.

Warto o siebie walczy?.

Ja tam mi?dzy nami ?adnego konfliktu nie widzia?em - podejrzewam, ?e chodzi o JKW Carlosa III.
Przykro mi s?ysze?, ?e nas Wasza Ksi???ca Mo?? opuszcza, jednak co do decyzji to prosz? si? zastanowi? i ewentualnie wzi?? udzia? w spisie co b?dzie potwierdzeniem ch?ci pozostania w Skarlandzie.


(-) Norbert I de Catal?n
Kr?l Senior Skarlandu i Tytularny Kr?l Francji
"¿Porqu? no te callas?" - Juan Carlos I do Prezydenta Wenezueli

Carlos de M?dici

CytatJa tak?e spostrzeg?em do?? p??no fakt, ?e mamy nowego kr?la i by?em bardzo zdziwiony bo wedle prawa kr?lem powinien zosta? kolejny cz?onek Rodu Medycejsko-Katalo?skiego. Przynajmniej tak m?wi konstytucja.

I tak te? si? sta?o - jako swojego nast?pc? wyznaczy?em JKM Norberta, cz?onka Rodu Medycejsko-Katalo?skiego.

Felipe Miguel de Guzm?n

Czyli rozumiem, ?e Jego Kr?lewska Mo?? Norbert I sygnuje si? nazwiskiem Rodu Medycejsko-Katalo?skiego ?
/-/Don Felipe Miguel de Guzm?n SJ,
hrabia Badajoz


Carlos de M?dici

Cytat: Felipe Miguel de Guzm?n w Czwartek, 24 Lis 2016, 22:57:01
Czyli rozumiem, ?e Jego Kr?lewska Mo?? Norbert I sygnuje si? nazwiskiem Rodu Medycejsko-Katalo?skiego ?

W trakcie prac nad Konstytucj? Ustawodawca doszed? do wniosku, poprzedzonego debat?, ?e r?d Medycejsko-Katalo?ski nale?y rozumie? szeroko, tj. jako wszystkich Medyceuszy (czyli Medici, Medici-Catalan i Medici y Zep) i Katalan?w (czyli Catalan i Petrowicz de Catalan). Ergo, niezale?nie od wcze?niejszych interpretacji (a dok?adnie jednej w postaci drzewa, o ile mnie pami?? nie myli), przyj?to koncepcj? rodu Medycejsko-Katalo?skiego sensu largo (wszyscy Medyceusze i Katalanowie) a nie stricto (tylko boczna odnoga Medyceuszy, czyli Medyceusze-Katalanowie). Mam nadziej?, ?e pomog?em rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci - a na przysz?o?? polecam bardziej ?ledzi? debaty w Kortezach i r??ne wa?ne wydarzenia w kraju, tak?e z niedalekiej i dalszej przesz?o?ci. ;)

Felipe Miguel de Guzm?n

Dla mnie art. 16 ust. 1 Konstytucji Kr?lestwa Skarlandu m?wi o konkretnej linii dynastycznej spo?r?d wielkiej familii Katalo?skiej. A jeszcze za czas?w Kr?la Karola II, Jego Kr?lewska Mo?? Norbert jako? unika?, a nawet dzia?a? na szkod? Dynastii Medycejsko-Katalo?skiej. Jestem jednak sk?ony uzna?, ?e Kr?l Norbert uzyska? tron w czasach gdzie nie by?o go komu przekaza?, by Kr?lestwo nie podupad?o jeszcze bardziej. Wst?pienia na tron kr?la seniora Norberta mo?na uzasadni? jedynie bliskim pokrewie?stwem z poprzednie panuj?cym Rodem. Nie podzielam natomiast szeroko poj?tego okre?lania wszystkich linii Rodu Katalo?skiego jako jednej dynastii.
/-/Don Felipe Miguel de Guzm?n SJ,
hrabia Badajoz


Don Cosme Pedro de M?dici

#8
Cytat: Carlos de M?dici w Czwartek, 24 Lis 2016, 13:35:06
Nie powiem - p?aka? nie b?d?. A tak w og?le - szanowny zauwa?y?, ?e by?a zmiana Kr?la w mi?dzyczasie?

A czy Szanowny zauwa?y?, ?e nie by?o mnie w tym czasie? Wystarczy.

Cytat: Carlos de M?dici w Czwartek, 24 Lis 2016, 13:35:06
Dla mnie art. 16 ust. 1 Konstytucji Kr?lestwa Skarlandu m?wi o konkretnej linii dynastycznej spo?r?d wielkiej familii Katalo?skiej. A jeszcze za czas?w Kr?la Karola II, Jego Kr?lewska Mo?? Norbert jako? unika?, a nawet dzia?a? na szkod? Dynastii Medycejsko-Katalo?skiej. Jestem jednak sk?ony uzna?, ?e Kr?l Norbert uzyska? tron w czasach gdzie nie by?o go komu przekaza?, by Kr?lestwo nie podupad?o jeszcze bardziej. Wst?pienia na tron kr?la seniora Norberta mo?na uzasadni? jedynie bliskim pokrewie?stwem z poprzednie panuj?cym Rodem. Nie podzielam natomiast szeroko poj?tego okre?lania wszystkich linii Rodu Katalo?skiego jako jednej dynastii.

Ot?? pragn? rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci, dosz?o do po??czenia rodu Katalo?skiego i Medycejskiego dosy? dawno i podstawy do tego s?. Natomiast dynastia Petrowicz?w ma niewiele wsp?lnego z dynasti? i Skarlandem wi?c nie maj? praw do tronu, oczywi?cie mo?na r??nie to interpretowa?, ale takie s? fakty.
Don Cosme Pedro de M?dici

Ksi??? Monderii i Saragossy
Sekretarz ds. Wojny
Rektor Akademii Kr?lewskiej w Toledo

Don Cosme Pedro de M?dici

Decyzj? podj??em bo zostaj? w Kr?lestwie Skarlandu.
Don Cosme Pedro de M?dici

Ksi??? Monderii i Saragossy
Sekretarz ds. Wojny
Rektor Akademii Kr?lewskiej w Toledo