Aktualności:

Rejestracja wy??czona. Pa?stwo Skarlandzkie w dniu 8 marca 2017 roku zako?czy?o swe istnienie, dzi?kujemy za wsp?lnie sp?dzony czas.

Menu główne

Ko?ci?? w Dreamlandzie

Zaczęty przez Don Cosme Pedro de M?dici, Piątek, 25 Lis 2016, 16:22:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

Don Cosme Pedro de M?dici

C??, toczy si? batalia o wp?ywy Rotrii w Dreamlandzie co jest bardzo interesuj?ce, ale i ciekawe. S?dz?, ?e  najlepsz? opcj? by?oby powstanie zupe?nie nowego na ziemiach dreamlandzkich, scholnadzkich i elderlandzkich. Jak? macie opini??
Don Cosme Pedro de M?dici

Ksi??? Monderii i Saragossy
Sekretarz ds. Wojny
Rektor Akademii Kr?lewskiej w Toledo

Don Cosme Pedro de M?dici

#1
A teraz kolejna ciekawostka: na dobr? spraw? w Rotrii trwa sede vacante w zwi?zku z tym, i? pomylono numeracj? przy imieniu, tym bardziej, ?e to ja by?em Klemensem III legalnym zreszt?. Obja?niam to na podstawie Kodeksu Kanonicznego o nast?puj?ce kanony: Kan. 13 - Ka?de powierzenie urz?du powinno by? dokonane na pi?mie.
Don Cosme Pedro de M?dici

Ksi??? Monderii i Saragossy
Sekretarz ds. Wojny
Rektor Akademii Kr?lewskiej w Toledo

Felipe Miguel de Guzm?n

#2
Cytat: Don Cosme Pedro de M?dici w Piątek, 25 Lis 2016, 17:21:29
A teraz kolejna ciekawostka: na dobr? spraw? w Rotrii trwa sede vacante w zwi?zku z tym, i? pomylono numeracj? przy imieniu, tym bardziej, ?e to ja by?em Klemensem III legalnym zreszt?. Obja?niam to na podstawie Kodeksu Kanonicznego o nast?puj?ce kanony: Kan. 13 - Ka?de powierzenie urz?du powinno by? dokonane na pi?mie.


Niestety Wasza Ksi???ca Mo?? fakty z s? inne. Jeszcze w czasach Imperium Skarlandzkiego zako?czy? si? roz?am mi?dzy Ko?cio?em w Skarlandzie, a Ko?cio?em Rotryskiem. Pa?stwo Ko?cielne uzyska?o niepodleg?o??, a nowym patriarch? zosta? Michelangelo Farnese, kt?ry przyj?? imi? Aleksandra IV. Jednym z warunk?w ko?ca schizmy by?o uznanie, ?e ostatnim legalnie obranym patriarch? by? Pius IV. Pontyfikaty, kt?re nast?pi?y p??niej zosta?y uniewa?nione. Czyli za sukcesora Piusa IV uznaje si? powszechnie Aleksandra IV i jego nast?pc?w w tym obecnego Patriarch? Klemensa III. Okres od ko?ca pontyfikatu Piusa IV do elekcji Aleksandra IV to czas schizmy, nigdy nie proklamowano III Pa?stwa Ko?cielnego, a obecny patriarcha jest kontynuatorem II Pa?stwa Ko?cielnego.

Cytat: Don Cosme Pedro de M?dici w Piątek, 25 Lis 2016, 16:22:03
C??, toczy si? batalia o wp?ywy Rotrii w Dreamlandzie co jest bardzo interesuj?ce, ale i ciekawe. S?dz?, ?e  najlepsz? opcj? by?oby powstanie zupe?nie nowego na ziemiach dreamlandzkich, scholnadzkich i elderlandzkich. Jak? macie opini??

Ksi??? Furlandii i Luindoru podj?? ju? kroki by nawi?za? wsp??prac? z Ko?cio?em Rotryjskim, oto dokumenty, kt?re to po?wiadczaj?:

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?t=6318&p=34923#34923

http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?t=6319&p=34925#34925

W obecnych czasach tworzenie ko?cio??w narodowych nie ma sensu, jak wida? na przestrzeni czasu by?o ich wile, a osta?a si? jedynie Rotria. Mimo, ?e nie by?em wielkim zwolennikiem Ko?cio?a Rotryjskiego, to doceni?em fakt, ?e s? tam ludzie kt?rzy uparcie i wytrwale broni? tego pa?stwa przed widmem upadku. Nie jestem cz?owiekiem zawistnym i z?o?liwym wi?c cieszy mnie fakt, ?e Rotria na przek?r wszystkim trwa. Determinacja mieszka?c?w Pa?stwa Ko?cielnego jest dla mnie godna podziwu, to skarb w obecnych czasach mie? tak oddanych sprawie ludzi.

Drug? spraw? jest, ?e Rotri? nie tworz? jedynie rotryjczycy, a jej wp?yw na kultur? wida? w wielu pa?stwach z ni? powi?zanych. Przyznam szczerze, ?e wszystkie ko?cio?y narodowe nawet ten skarandzki wypadaj? przy Rotrii bardzo s?abo.


/-/Don Felipe Miguel de Guzm?n SJ,
hrabia Badajoz


Juan Francisco Pacheco

Absolutnie zgadzam si? z don Felipe.
Juan Francisco Pacheco
Obywatel Imperium Skarlandu

Felipe Miguel de Guzm?n

Dlatego uwa?am Wasza Ksi???ca Mo??, ?e nie warto rozprawia? o starych wa?niach, a lepiej zaakceptowa? nowy porz?dek pod kt?rym r?wnie? Kr?lestwo Skarlandu si? podpisa?o akceptuj?c konkordat.
/-/Don Felipe Miguel de Guzm?n SJ,
hrabia Badajoz


Norbert I Catalan

Mnie za? zastanawia czy ko?ci?? rotryjski pomimo swej nieaktywno?ci musi by? ze Skarlandem zwi?zany konkordatem, z kt?rego na dobr? spraw? nic nie wynika - dzia?alno?? duchowna jest zerowa, wsp??praca mog?a by by? kontynuowana na poziomie rz?dowym czyli zwyk?ej umowy o nawi?zaniu stosunk?w dyplomatycznych.


(-) Norbert I de Catal?n
Kr?l Senior Skarlandu i Tytularny Kr?l Francji
"¿Porqu? no te callas?" - Juan Carlos I do Prezydenta Wenezueli

Felipe Miguel de Guzm?n

Wydaje mi si?, ?e zerwanie konkordatu podzia?a bardziej na szkod? Korony Skarlandu, ani?eli jej korzy??. Rotria te? mia?a problemy, a opinia Waszej Kr?lewskiej Mo?ci wydaje si? niesprawiedliwa. Je?li znikn? osoby zwi?zane z Ko?cio?em Rotryjskim zniknie i wi?kszo?? obywateli Skarlandu, a osobi?cie nie chcia?bym by? samotnym kr?lem w opustosza?ym kr?lestwie.
/-/Don Felipe Miguel de Guzm?n SJ,
hrabia Badajoz


Juan Francisco Pacheco

Dzisiaj mianowano nowego arcybiskupa Walencji. Wilhelma Ora?skiego.
Juan Francisco Pacheco
Obywatel Imperium Skarlandu

Don Cosme Pedro de M?dici

Mo?na polemizowa?, aczkolwiek to nie moja sprawa z Pa?stwem Ko?cielnym. Chcia?em jedynie co? zauwa?y? i zosta?o zauwa?one. Co do Ko?cio?a Narodowego w Dreamlandzie to s?uszna idea.
Don Cosme Pedro de M?dici

Ksi??? Monderii i Saragossy
Sekretarz ds. Wojny
Rektor Akademii Kr?lewskiej w Toledo